rozdwojone końcówki włosów

Co poradzić na rozdwojone końcówki włosów

Rozdwojone końcówki włosów to nie tylko problem wyglądu, ale również wyraźny sygnał niewłaściwej pielęgnacji. Zobacz co warto wiedzieć na ten temat.

Dzisiejsze możliwości związane ze stylizacją włosów oraz ich farbowaniem, kuszą coraz ciekawszymi rozwiązaniami, którym nie sposób się oprzeć. Niestety, nie można liczyć na to, że działanie gorącego powietrza czy też silnych farb oraz rozjaśniaczy, pozostanie bez odzewu dla zdrowia naszych włosów. Częstym efektem stosowania preparatów oraz przyrządów do układania włosów, są rozdwojone końcówki włosów. Objawiają się one szorstkością włosów na ich końcach oraz ich szczególnie nieestetycznym wyglądem.

Należy sobie zdać sprawę czym tak naprawdę są rozdwojone końcówki i dlaczego do nich dochodzi. Przede wszystkim stanowią one efekt nadmiernego przesuszenia włosów, co najbardziej widoczne jest właśnie na końcach włosów. Włosy wówczas pękają, dając efekt tak zwanych końcówek rozdwojonych. Niestety włosy ze skłonnością do przesuszania się oraz rozdwajania końcówek, wymagają specjalnej pielęgnacji. Nie należy nastawiać się, że kilku tygodniowa kuracja przyniesie efekty, które nie będą wymagać powtórzenia. Takie włosy, potrzebują specjalnej pielęgnacji i ochrony na co dzień. Najważniejsze w takim przypadku jest nie tylko odpowiednie nawilżenie całych włosów, ale także unikanie sytuacji kiedy mogą one ulec przesuszeniu. Niewskazane jest stosowanie suszarki do włosów, lokówki czy też prostownicy. Jeśli raz na jakiś czas, zapragniemy zmienić swoją fryzurę za pomocą tych sprzętów, powinniśmy pokryć włosy warstwą kosmetyku termo ochronnego.

W przypadku jeśli, nasze końcówki są w naprawdę kiepskim stanie, co może stwierdzić dobry fryzjer, konieczne będzie ich obcięcie w odpowiedni sposób. Nie warto martwić się na zapas, bowiem skrócenie włosów o jeden lub dwa centymetry pewnością nie będzie przez nikogo zauważone. Jeśli jednak, dopiero zauważyliśmy, że z naszymi końcówkami dzieje się coś niedobrego, możemy zastosować jeden z wielu sposobów, który uchroni nasze włosy większym zniszczeniem, jednocześnie powodując przywrócenie dobrego stanu całych włosów. Jednym ze sposobów tego rodzaju, cieszącym się powodzeniem na całym świecie, jest stosowanie olejków do włosów.

Ich bezpośrednim zadaniem jest nawilżenie włosów, wygładzenie ich a także zamknięcie łusek budujących włos, tak aby nie traciły one ze swojego wnętrza zbyt wiele wody. Olejki takie jak olejek palmowy czy też arganowy, warto nałożyć na włosy na noc, lub też po każdym ich umyciu. Rozdwojone końcówki włosów dzięki temu, powinny powrócić do dawnego stanu, pod warunkiem, iż nie nadają się one do obcięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *