codzienna pielęgnacja włosów

Codzienna pielęgnacja włosów

Prawidłowa i codzienna pielęgnacja włosów wymaga, by w pierwszej kolejności poznać własny typ włosów oraz ich charakterystykę. Warto pamiętać, że włosy często przetłuszczające się muszą być inaczej traktowane niż te nadmiernie puszące się.

Tajemnica pięknych i zdrowych włosów kryje się przede wszystkim w ich pielęgnacji. Podstawą codziennej pielęgnacji włosów jest oczywiście mycie, używanie szamponu przeciwłupieżowego a także odżywki do włosów oraz ochrona włosów przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak słońce i promienie UV.

Włosy mają różne typy. Najbardziej pożądanym są oczywiście włosy normalne. Włosy takie są lśniące i elastyczne. Posiadacze długich włosów mogą mieć problemy z przesuszaniem się końcówek. Do takich włosów najlepszy jest szampon do codziennej pielęgnacji i odżywka ochronna.

Włosy mieszane to te, które posiadają cechy włosów suchych i przetłuszczających się – są tłuste u nasady, a suche i łamliwe na końcach. Do takich włosów należy stosować delikatne szampony, regularnie podcinać końcówki i unikać balsamów i odżywek bez spłukiwania.

Włosy przetłuszczające się wymagają codziennego mycia, które usunie nadmiar łoju. Wskazane jest używanie szamponów zwiększających ich puszystość i działających łagodząco na skórę głowy. Po umyciu włosów można zastosować płukankę z wody i soku z cytryny. Należy jednak unikać stosowania środków bez spłukiwania.

Włosy elektryzujące się wymagają dużo wilgoci i stosowania odżywek, najlepiej wygładzających. Włosy takie najlepiej jest rozczesywać szczotkami lub grzebieniami z metalu, drewna i włosia naturalnego. Nie należy także suszyć ich suszarką.

Włosy słabe są rzadkie, kruche i łamliwe. Najczęstszą przyczyną takiej kondycji włosów jest niewłaściwe odżywianie. Aby poprawić ich kondycję, należy stosować łagodnych szamponów z odżywkami, odpowiednią dietę, która dostarczy im witamin, a także suplementy diety zawierające wyciąg ze skrzypu polnego.

Włosy suche natomiast mają tendencję do uszkadzania podczas czesania i układania. By je pielęgnować, należy przede wszystkim wygładzić ich powierzchnię i unikać przesuszania. Najlepiej byłoby, gdyby codzienna pielęgnacja włosów pozwalała używać dobrego szamponu bez SLS o działaniu nawilżającym i regenerującym. Nie należy ich także suszyć gorącym powietrzem i bez używania zabezpieczających kosmetyków narażać je na działanie silnych promieni słonecznych i promieniowania UV. Włosy te nie powinny być także narażone na działanie lokówek, prostownic, suszarek.

One thought to “Codzienna pielęgnacja włosów”

  1. Ja coraz częściej korzystam z olejowania. Używam olejku arganowego przed myciem włosów. Muszę przyznać że daje to super efekty. Robię tak 2 razy w tygodniu. Polecam wypróbować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *