kosmetyki do pielęgnacji włosów

Kosmetyki do pielęgnacji włosów

Kosmetyki do pielęgnacji włosów najlepiej by były naturalne. Pozwolą one nie tylko na właściwą ochronę, ale i zapewnią pełne bezpieczeństwo stosowania.

Niestety, ale nie każdą z nas natura obdarzyła pięknymi, lśniącymi i zdrowymi włosami. Jednak to, czego nie dała nam natura, możemy sami sobie zapewnić. Jeśli otoczymy nasze włosy codzienną pielęgnacją, będziemy stosować odpowiednią dietę, a także kosmetyki, będziemy mogli cieszyć się pięknymi włosami przez cały rok.

Kosmetyki do pielęgnacji włosów powinny być dostosowane przede wszystkim do rodzaju włosów, ale także do pory roku. Inną opieką musimy otoczyć włosy zimą, a latem zapewnić włosom ochronę przed słońcem. Jednak wybierając kosmetyki należy tak je dobrać, by nie zaszkodziły one naszym włosom.

Podstawą jest oczywiście wybór odpowiedniego szamponu bez SLS do włosów. Wybór szamponu powinien być  uzależniony od rodzaju włosów. Warte polecenia są szampony ziołowe, które w naturalny sposób pomagają odbudować nasze włosy.

W aptekach i drogeriach możemy wybierać spośród wielu płukanek, pianek, odżywek i balsamów do włosów. Najważniejsze w nich jest jednak to, by ich stosowanie wpływało korzystnie na poprawę stanu włókna włosowego. Szczególnie ważne jest to w przypadku włosów suchych, które szczególnie narażone są na uszkodzenia mechaniczne. Do tego rodzaju włosów najlepiej jest wybierać kosmetyki wygładzające ich powierzchnię. Dzięki temu zostanie ona zabezpieczona przed dalszymi uszkodzeniami. Doskonałe do takie ochrony są odżywki, które po nałożeniu na włosy spłukuje się.

Innym rodzajem kosmetyków są balsamy bez spłukiwania. Jednak ich stosowanie zalecane jest w przypadku włosów suchych. Jeśli taki balsam zastosujemy na włosach z tendencją do przetłuszczania się, możemy tylko pogorszyć ich stan.

Jeśli mamy natomiast bardzo zniszczone włosy, możemy użyć do ich regeneracji maseczek, które nakłada się na włosy przed myciem. Do pielęgnacji włosów i układania fryzur możemy wykorzystać pianki w sprayu.

Wybierając kosmetyki do pielęgnacji włosów, zwróćmy uwagę, czy zawierają one takie składniki, jak sole amoniowe, glikoproteiny i oczywiście witaminy i mikroelementy, które poprawiają kondycję włosów, odżywiają je i zapewniają piękny wygląd.

Oczywiście poza kosmetykami naturalnymi możemy także stosować domowe sposoby na włosy, które są nie tylko skuteczne, ale także bezpieczne dla włosów.

2 thoughts to “Kosmetyki do pielęgnacji włosów”

  1. Ja stawiam tylko na kosmetyki naturalne. Polecam produkty Planeta Organica lub Natura Siberica. Produkty nie posiadają szkodliwych składników chemicznych i nie podrażniają skóry głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *