łupież

Łupież – Odwieczny problem pielęgnacji włosów

Łupież to jedna z najczęściej występujących dolegliwości skóry głowy, objawiający się nieprzyjemnym swędzeniem i łuszczeniem naskórka. Co warto o nim wiedzieć?

Łupież, śmiało można nazwać dysfunkcją skóry głowy, nie zaś jak wielu myśli włosów. Niestety okresem wzmożonych problemów z nadmiernym łuszczeniem się skóry głowy, jest między innymi zima. Choć oczywiście nie można powiedzieć, że tylko zimą, osoby ze skłonnością do powstawania łupieżu, będą cierpieć z jego powodu. Nie da się ukryć, iż posiadanie łupieżu nie jest niczym przyjemnym, a dla wielu ludzi jest czymś wstydliwym.

W przypadku skóry głowy, która się łuszczy, możemy mieć do czynienia z sytuacją, kiedy nasze ubranie, zwłaszcza czarne, usłane będzie łupieżem. Niestety nie wygląda to zbyt estetycznie. O czym jednak nie wie wiele mężczyzn a nawet kobiet, nieleczony łupież, jest jedynie ostrzegawczym sygnałem, który w przyszłości może doprowadzić do nadmiernego wypadania włosów a nawet łysienia. Możemy mieć aż dwa rodzaje łupieżu. Pierwszy z nich, to łupież suchy, drugi zaś tłusty. Jeden i drugi objawia się obecnością białej posypki na włosach oraz ramionach. Łupież, w wielu przypadkach, powodowany jest przez różnego rodzaju grzyby oraz drożdżaki. Prócz charakterystycznego białego proszku na głowie, możemy mieć do czynienia w obu przypadkach, również z nadmiernym swędzeniem skóry głowy, co z pewnością może być kłopotliwe.

Chcąc pozbyć się tej dolegliwości, kiedy dopiero zauważyliśmy pierwsze je objawy, możemy spróbować zastosować jeden z wielu dostępnych szamponów o działaniu przeciwłupieżowym. Bardzo ważne jest jednak, aby nie kierować swoich kroków do drogerii a raczej do apteki, gdzie znajdziemy znacznie skuteczniejsze środki. Bardzo ważne jest, dostosowanie się do wszystkich zaleceń producenta. Nie spodziewajmy się, że już po pierwszym zastosowaniu łupież zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Czasami potrzeba co najmniej kilku tygodni, aby zauważyć znaczne zmiany. Jeśli jednak, stosowany przez nas środek po kilku zastosowaniach nie przynosi żadnych efektów, warto skierować swoje kroki do dermatologa. Zdarzają się bowiem przypadki, kiedy konieczne okaże się zastosowanie mocniejszych środków a nawet antybiotyków. Z pewnością po ich zastosowaniu zauważymy u siebie poprawę. Niestety, dolegliwość ta „lubi” nawracać, dlatego też należy mieć się na baczności i w przypadku pierwszych objawów nawrotów choroby, ponownie zastosować szampon przeciwłupieżowy.

Polecamy:

Naturalny szampon przeciwłupieżowy marki Natura SibericaSzampon przeciwłupieżowy Natura Siberica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *