siemię lniane na włosy

Siemię lniane na włosy … żel, odżywka, płukanka

Siemię lniane jest znanym od wieków, naturalnym źródłem piękna i zdrowia, zarówno podczas stosowania zewnętrznego, jak i dzięki jego spożywaniu. Swoją moc, w działaniu nawilżającym i ochronnym zawdzięcza ono głownie właściwościom, które sprawiają, że pozostawia delikatną warstewkę ochronną.

W przypadku jego spożywania działa ona ochronie na m.in. przewód pokarmowy, a podczas stosowania na skórę, jak naturalna bariera i takie same zastosowanie może mieć siemię lniane na włosy. Domowa pielęgnacja i regeneracja włosów staje się bowiem coraz bardziej popularna. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów.

Domowa maseczka

Najprostszą metodą pielęgnacji włosów za pomocą siemienia lnianego, jest oczywiście domowa maseczka. Siemię lniane na włosy zaparzamy w ilościach takich, jaka konsystencja będzie nam najbardziej odpowiadać (pamiętając o tym, że zaparzone siemię lniane ma konsystencję kisielu, który gęstnieje po ostudzeniu).

Zawsze należy również pamiętać o odcedzeniu łupinek, które będą zawsze przeszkadzać w kolejnych zabiegach.

Po wstępnym przygotowaniu aplikujemy je bezpośrednio na włosy lub mieszamy z ulubioną maską. Po około 20 minutach, spłukujemy maskę z włosów. Siemię lniane na włosy w formie maski szczególnie dobrze radzi sobie w przypadku bardzo cienkich i delikatnych włosów.

Niezawodna płukanka

Jeżeli posiadamy suche włosy, ze skłonnościami do puszenia się, możemy zastosować płukankę z siemienia lnianego. W tym przypadku pozostanie ono na włosach, zapewniając delikatną warstwę. Sprawi to, iż będą się mniej puszyć, łatwiej będzie je ułożyć oraz co najważniejsze, siemię lniane na włosy optymalnie je obciąży, pomagając w stylizacji. Najlepsze efekty uzyskuje się stosując taką płukankę codziennie.

Do wykonania takiej płukanki rozrabiamy przegotowane i ostudzone siemię lniane z kolejną porcją wody, tak by nabrało rzadkiej konsystencji. Po umyciu głowy spłukujemy nim włosy i nadmiar wycieramy w ręcznik. Do płukanki takiej można dodać odrobinę octu jabłkowego, który silnie nawilży suche włosy.

Samodzielnie wykonany żel do włosów

Kolejnym wartym uwagi specyfikiem, który wykorzystuje siemię lniane na włosy jest zrobienie żelu, który wspaniale utrwali fryzur,ę jak i doskonale połączy loki w większe grupy, szczególnie u posiadaczek kręconych włosów.

Gęstość mikstury zależy od indywidualnych upodobań. Pamiętajmy, że im grubsze i mniej podatne na układanie włosy, tym większa powinna być proporcja siemienia do wody.

Żel nakłada się na umyte, lekko wilgotne włosy i pozostawiamy do wyschnięcia lub ewentualnie można podsuszyć je lekko suszarką. Włosy na które zostanie zastosowany taki żel, będą odpowiednio nawilżone, zniwelowane zostanie nadmierne puszenie się oraz uzyskają blask, szczególnie, jeżeli mamy włosy kręcone.

Należy jednak pamiętać, że u posiadaczek ciemnych włosów, może pojawić się efekt szarego pyłu, w związku z tym również trzeba dobrać optymalne proporcje siemienia i wody.

 

Więcej o właściwościach zdrowotnych siemienia lnianego przeczytasz TUTAJ

 

Siemię lniane na włosy, to metoda na nawilżenie i piękno prosto z natury. Dzięki niemu, nie tylko uzyskamy pożądany efekt fryzury, ale także zabezpieczymy włosy, przed niepotrzebnym działaniem substancji chemicznych zawartych w innych kosmetykach, które mogą je osłabiać, jak i przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych i środowiskowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *