włosy zimą

Zdrowe włosy zimą

Żeby zachować zdrowe włosy zimą należy je otoczyć właściwą opieką. Warto zmienić nieco codzienną rutynę pielęgnacji oraz dobrać bardziej odpowiednie kosmetyki.

Ujemna temperatura, wysuszone ogrzewaniem powietrze, duża wilgotność na zewnątrz i silny wiatr działają niekorzystnie nie tylko na naszą skórę, ale także na nasze włosy. Ujemna temperatura i silny wiatr działają niekorzystnie zarówno na skórę głowy jak i na same włosy. Przemrożenie głowy może spowodować nadmierne wypadanie włosów. Natomiast silny wiatr ma działanie porównywalne z działaniem suszarki, z tą różnicą, że tu nasze włosy są „atakowane” przez zimne podmuchy.

By ochronić naszą głowę i włosy przed zimnem, należy nosić czapkę lub inne okrycie na głowę. Niestety, możemy w takim przypadku zapomnieć o pięknej fryzurze. Czapka nie sprzyja utrzymaniu puszystości i elastyczności naszej fryzury. Powoduje także, że nasze włosy łatwiej się elektryzują i przetłuszczają.

Na złą kondycję naszych włosów, znaczny wpływ ma także nieodpowiednia dieta. Zimą spożywamy zdecydowanie mniej owoców i warzyw, które są podstawowym źródłem witamin i minerałów, niezbędnych do zachowania zdrowych włosów. Można więc dostarczyć im tych elementów w postaci kapsułek na włosy, które stanowią cenny suplement codziennej diety.

Jeśli już od samego początku zimą zadbamy o nasze włosy, otoczymy je odpowiednią codzienną opieką, będziemy mogli bez przerażenia spoglądać w lustro. Jeśli otoczyliśmy włosy odpowiednią pielęgnacją latem, nie musimy fundować im kuracji reanimacyjnej.

Jednak nie możemy zapominać, że włosy zimą należy przede wszystkim otoczyć odpowiednią codzienną pielęgnacją. Nie należy także narażać włosy na dodatkowe uszkodzenia. Dlatego też zimą powstrzymajmy się od zabiegów fryzjerskich, które ingerują w strukturę włosa, czyli trwałych ondulacji, farbowania, itp. Jeśli jednak musimy już zmienić kolor naszych włosów, wybierzmy preparaty, które zawierają dodatkowo składniki odżywcze i ochronne.

Zimą dobierzmy także odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji włosów. Dobrym posunięciem jest unikanie balsamów bez spłukiwania i ciężkich odżywek, które dodatkowo obciążają włosy i wpływają na ich przetłuszczanie się. Polecane są natomiast produkty o lekkiej konsystencji, które odżywiają i nawilżają włosy i skórę głowy.

Znaczący wpływ na stan naszych włosów ma także sam proces mycia. Wskazany jest delikatny masaż głosy i dokładne mycie włosów delikatnymi szamponami bez sls. Zdrowe włosy zimą w dużej mierze zależą od naszego postępowania i stosowanych sposobów pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *