maska do włosów

Jak działa maska do włosów?

Maska do włosów to coraz bardziej popularny sposób na zachowanie zdrowego i pięknego wyglądu głowy. Sprawdź na czym polega jej działanie.

W natłoku kosmetyków do pielęgnacji włosów i skóry ciała często omijamy niektóre z nich, myśląc, że używamy już jego odpowiednik. Z tego powodu, na półkach sklepowych często pomijana jest maska do włosów, gdyż wydaje nam się, że nie musimy jej stosować, jeżeli regularnie stosujemy odżywki. Nic bardziej mylnego. Kosmetyki te działają różnie na włosy i stosowanie ich nie wyklucza się nawzajem. Wręcz przeciwnie, maska do włosów, to produkt, który powinien pojawić się na każdej półce, szczególnie wśród posiadaczek pięknych długich włosów, jak i kobiet, które używają wielu kosmetyków do ich modelowania.

Różnica w działaniu odżywek i masek, jest zasadnicza. Odżywka, to nic innego jak chwilowa poprawa struktury włosa, poprzez uzupełnianie braków w jego budowie, zatuszowanie jego niedoskonałości. Odżywki stosuje się, jako, swoisty makijaż do włosów, poprawiający ich wygląd, pozwalający na lepsze wymodelowanie fryzury. Maska do włosów to kosmetyk, który dogłębnie odżywia włos, dostarczające mu składników potrzebnych do jego prawidłowej budowy i regeneracji. Maska wnika w głąb całej struktury włosa, aż do mieszków włosowych i dobrym porównaniem jest tu stwierdzenie, że jest pożywieniem dla włosa, które należy, co jakiś czas mu podawać, żeby zdrowo rósł i wyglądał.

Odżywki można stosować nawet codziennie, często po umyciu włosów, nakłada się je na kilka minut a następnie dokładnie spłukuje, gdyż mogą nadmiernie obciążać włos. Maska do włosów to kosmetyk, który stosuje się już w formie domowego zabiegu. Ma na celu nie korektę, aktualnego wyglądu naszych włosów, ale jego odbudowę i dostarczenie niezbędnych związków budulcowych. Nakłada się ją na włosy na minimum 30 minut, a w przypadku potrzeby silnej i odbudowy, nawet na 12 godzin.

Następnym razem, stojąc przed półką z kosmetykami do włosów, poza sięgnięciem z przyzwyczajenia po odżywkę, warto zastanowić się, czy nakładana co pewien czas maska do włosów nie jest tym, czego naprawdę nam potrzeba, abyśmy cieszyli się zdrowymi, pięknymi włosami. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest stosowanie kosmetyków naturalnych, spośród których warto wybrać jeden z produktów marki Natura Siberica lub Planeta Organica. Obydwie serie kosmetyczne posiadają znakomitej jakości maski do włosów, cieszące się niezwykłą popularnością nie tylko wśród blogerek urodowych, ale również niezliczonej ilości kobiet w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *