pokrzywa

Pokrzywa – naturalna bomba witaminowa na włosy

Pokrzywa to jeden ze składników naturalnych najczęściej występujących w szamponach do włosów i wielu innych preparatach pielęgnacyjnych. Co decyduje o jej wspaniałych właściwościach i jakie ma zastosowanie?

O właściwościach zdrowotnych i pielęgnujących pokrzywy, wiedziały nasze prababcie, teraz na fali trendu, powrotu od kosmetyków naturalnych pokrzywa wraca na salony. Wywar z pokrzywy, normalizuje skórę podrażnioną, a atopowa skóra zyska regenerujące i kojące składniki, regularne picie takowego wywaru to dostarczanie do organizmu wielu soli i substancji odżywczych, które mają właściwości odmładzające, opóźniają starzenie, czy usprawniają pracę jelit, czy przemianę materii. Pomaga też skutecznie walczyć z anemią. W medycynie naturalnej, stosuje się także pokrzywę w celu poprawy jakości snu, zarówno osoby ją pijącej jak i osoby, która śpi obok… gdyż poprawia jakość oddychania i w ten sposób pomaga walczyć z uciążliwym chrapaniem.

Pokrzywa zawiera bardzo dużo składników mineralnych, wspomagających działanie całego organizmu, posiada bardzo duże ilości żelaza, poziom witaminy C w pokrzywie, jest dwa razy wyższy niż w soku z cytryny, z ważnych składników zawartych w produktach opartych na bazie pokrzywy wymienić możemy takie związki jak kwas panteonowy, witamina A, witamina E, K oraz B2.

Mówiąc jednak o tej roślinie, należy nie zapominać o tym, jak pokrzywa pomaga w pielęgnacji włosów, gdyż w ziołolecznictwie i firmach zajmujących się sprzedażą preparatów na bazie naturalnych składników, to ona jest podstawowym składnikiem szamponów, masek, płukanek do włosów. A więc jaki pozytywne działanie ma pokrzywa na nasze włosy? Zioło to ma w tej kwestii pełne pole do popisu, wśród jej właściwości wykorzystywanych w pielęgnacji włosów możemy choćby wymienić:

  • działanie zapobiegające wypadaniu włosów, wzmacniające cebulki włosowe
  • szampon z pokrzywy to gwarancja miękkiej, lśniącej i odżywionej fryzury,
  • płukanka na bazie pokrzywy, to sposób na normalizację skóry głowy, nawilżenie oraz ochrona antyłojotokowa, to także sprawdzone działanie przeciwłupieżowe, nie tylko w zakresie profilaktyki, ale także w procesie leczenia łupieżu.
  • dostarczanie do naszych włosów soli i substancji odżywczych takich jak wapń, fosfor, potas jod, czy sól, które wzmacniają strukturę włosa, od cebulek, po końce,
  • włosy są mniej podatne na uszkodzenia i na przykład na rozdwajanie się końcówek,
  • pokrzywa wpływa na rozrost tak zwanych „baby-hair”, czyli w dłuższej perspektywie, możemy spodziewać się efektu znacznie większej gęstości, naszej czupryny, a także po prostu pobudzenie naszych włosów do intensywnego wzrostu,
  • produkty zawierające pokrzywę, także działają detoksykacyjnie i oczyszczająco, zarówno przy stosowaniu zewnętrznym jak i wewnętrznym,
  • picie wywarów z pokrzywy, także zapewnia nam wyżej wymienione efekty, a łączenie jej z zielem skrzypu sprawia, że otrzymujemy odżywczy koktajl wpływający na włosy, skórę i paznokcie.

Pokrzywa w kosmetyce to jedno z wielu rozwiązań, jakie podsuwa nam sama natura, w celu dbania o zdrowie i piękno, warto więc z niej skorzystać, możemy sami tworzyć własne maski czy kremy stosując własnoręcznie zerwane ziele pokrzywy, ale możemy zaufać też specjalistom z branży kosmetycznej, które oferują szereg produktów, opartych o tą naturalną bombę witaminową. Praktycznie większość producentów kosmetyków naturalnych używa jej do produkcji swoich produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *