kolor włosów

Jak bez trwałego farbowania zmienić kolor włosów

Zmiana koloru włosów pozwala każdej kobiecie na poczucie pewnej odmiany i przypływu nowej energii. Ważne jest jednak, by nowy kolor pasował do naszego wizerunku i nie doprowadził do zniszczenia i przesuszenia fryzury. Całe szczęście istnieją pewne metody przeprowadzenia zmiany bez trwałego farbowania.

Jeśli wydaje Ci się, że jedynym sposobem na to by zmienić swój kolor włosów, jest ich trwała koloryzacja, to jesteś w błędzie! Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą Ci zmienić kolor włosów bez ich farbowania. Oto one!

Metody naturalne

Jeśli zależy Ci na tym by zmienić kolor włosów bez użycia środków chemicznych, a efekt jaki chcesz osiągnąć to podkreślenie koloru, delikatne rozjaśnienie lub przyciemnienie.. to świetną opcją dla Ciebie mogą być.. zioła! Jeśli chcesz podkreślić kolor blond, pomyśl o naparze z rumianku lub lipy. Jeśli zależy Ci na tym, by przyciemnić włosy płucz je naparem z liści orzecha włoskiego, kory dębowej lub szałwii. Jeśli chcesz bardziej radykalnie zmienić kolor włosów, pomyśl nad henną. Plusem naturalnych metod koloryzacji jest to, że nie niszczą włosów tak jak chemiczne farby.

Kosmetyki koloryzujące

Farby do włosów to nie jedyne kosmetyki, które pozwalają nam zmienić kolor włosów. Na rynku dostępne są również żele, pianki, szampony i maski koloryzujące. Głównym zadaniem tego typu kosmetyków, jest podkreślenie i pogłębienie obecnego koloru włosów lub nadanie włosom refleksów w odcieniu zbliżonym do naszego. Efekty nie są zbyt długotrwałe, ale są świetną alternatywą dla częstego farbowania włosów. Plusem tego typu kosmetyków jest to, że oprócz koloryzacji włosów, spełniają także szereg innych funkcji np. wspomagają regenerację włosa, odżywiają (mowa tu przede wszystkim o maskach koloryzujących).

Domowe sposoby

Jeśli chcemy zmienić kolor włosów dosłownie na moment, możemy pokusić się o domowe metody koloryzacji. Jedyne co musimy zrobić, to wybrać się do sklepu.. papierniczego. Do wyboru mamy dwie metody: farbowanie bibułą lub suchymi pastelami. Warto podkreślić, że obie metody nadają się wyłącznie do farbowania pojedynczych pasm włosów lub końcówek, a nie całej czupryny.

Żeby zafarbować włosy za pomocą bibuły, wystarczy namoczyć ją, a następnie energicznie wcierać w wybrane pasemko.. i już! Oczywiście metoda ta sprawdza się najlepiej na jasnych włosach, na ciemnych nie każdy kolor będzie widoczny. Farbowanie za pomocą pasteli, polega po prostu na pocieraniu mokrych pasemek za pomocą kredek. Efekt tak jak w przypadku bibuły jest krótkotrwały, bo znika po pierwszym umyciu włosów.

Należy pamiętać, że choć metody te są proste i szybkie, to jednak znacznie nadwyrężają kondycję włosów. W końcu ani bibuła, ani pastele nie są docelowo przeznaczone do farbowania włosów.

Peruki

Zdecydowanie najmniej inwazyjnym sposobem, który pozwoli nam zmienić kolor włosów jest po prostu zakup peruki. Z jej pomocą możemy zmienić nie tylko kolor, ale i długość włosów, czy też kształt fryzury. Do wyboru mamy peruki z włosów syntetycznych lub naturalnych. Nowoczesne peruki są tak precyzyjnie wykonane, że trudno jest je odróżnić je od naturalnych włosów!

Szamponetki i szampony koloryzujące

Świetną alternatywą dla farb do włosów są szamponetki. W drogeriach znajdziemy ich całe mnóstwo, w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Do wyboru mamy te w których kolor utrzymuje się ok 4-8 myć lub takie, których efekt utrzymuje się znacznie dłużej bo aż do 36 myć.

Minusem szamponetek jest to, że niektóre z nich zmywają się nierównomiernie, zdarza się też tak, że na włosach pozostaje lekka poświata danego koloru, nawet po określonej przez producenta liczbie myć ( oczywiście wszystko zależy od firmy). Przy tego typu koloryzacji oczywiście niemożliwe jest osiągnięcie zbyt radykalnych efektów, np. przejście z koloru czarnego na blond. Przy farbowaniu szamponetką, należy także uważać by nie zafarbować sobie ubrań np. gdy włosy są mokre po umyciu lub gdy zmokną na deszczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *