olejek arganowy na włosy

Olejek arganowy na włosy

Kosmetyki naturalne w ostatnim czasie święcą swój prawdziwy renesans. Wśród nich niewątpliwy prym wiedzie olejek arganowy na włosy i skórę głowy. Co warto wiedzieć o tym wyjątkowym produkcie rodem z Maroka?

Znany od wieków jako „płynne złoto” i coraz bardziej doceniany w ostatnich latach olejek arganowy na włosy to prawdziwa skarbnica wielu składników odżywczych, nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz przeciwutleniaczy (duża ilość między innymi witaminy E). Z tego też powodu znalazł się on, na liście nieodzownych kosmetyków do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Ze względu na stosunkowo wysoką cenę, zazwyczaj jest tylko dodatkiem do szamponów i odżywek do włosów. Jednak tak samo jak olej kokosowy do włosów, znacznie lepiej odżywia i wykazuje działanie pielęgnacyjne, w postaci nierozrobionej, nakładanej bezpośrednio na czuprynę.

Jak używać olejku arganowego do włosów

Olejek arganowy na włosy poprawia stan zniszczonych, przesuszonych kosmyków, o rozdwojonych końcówkach, a także doskonale nawilża skórę głowy oraz doskonale radzi sobie w walce z łupieżem. Olejowanie włosów olejkiem arganowym jest szczególnie polecane dla posiadaczek włosów zniszczonych i przesuszonych przez farbowanie, trwałą ondulację, używanie prostownicy, czy suszarki. Posiada bowiem niezastąpione właściwości reparacyjne uszkodzonych fragmentów włosa. Olejek sprawia, że włosy szybciej rosną, wzmacnia je i nadaje im połysk.

Z racji na specyficzny zapach olejku niektórzy wolą stosować go przed umyciem, po to, by później zmyć aromat. Inni natomiast stosują olejek arganowy na włosy zaraz po umyciu, gdyż zapach wdaje się im obojętny lub nawet przyjemny. Wszystko zależy od osobistych upodobań dotyczących pielęgnacji. Tak, czy inaczej stosowanie olejku zaczynamy od wtarcia go w dłonie i poczekanie, aż się rozgrzeje. Następnie nakładamy go na wilgotne włosy, wmasowujmy delikatnie w skórę głowy i rozprowadzamy na całej długości włosów.

Zabieg taki przeprowadzamy najlepiej 3 razy w tygodniu, a olejkowi pozwalamy pozostać na głowie przez około kilkanaście minut, zanim go spłuczemy. Jeżeli zniszczone mamy tylko końcówki i nie chcemy za bardzo przeciążać naszych włosów, możemy wykonać zabieg dokładnie w ten sam sposób, ale wcierając olejek arganowy na włosy, praktycznie tylko w same końcówki.

Możemy tez pokusić się o silnie odżywiający zabieg. Podobnie jak w przypadku oleju kokosowego, wcieramy dużą ilość olejku arganowego w skórę głowy i na całej długości włosów. Owijamy głowę ręcznikiem lub zakładamy czepek i kładziemy się spać. Rano, bezproblemowo zmywamy olejek szamponem. Stosując taki kuracje warto zaopatrzyć się w szampon bez sls lub inne kosmetyki ekologiczne do pielęgnacji włosów, które wspomogą wnikanie olejku w skórę i kosmyki oraz wspomogą jego pielęgnujące właściwości.

Do czego może jeszcze służyć olej arganowy

Olejek arganowy na włosy możemy także w niewielkich ilościach stosować codziennie jako naturalny kosmetyk pozwalający na modelowanie fryzury, zamiast pianek czy lakierów. Ważne jest to, że alergie na olejek arganowy zdarzają się niezwykle rzadko, z tego powodu jest on idealny dla każdego, kto chce zacząć lepiej dbać o swoje włosy. Niezależnie od tego w jaki z wymienionych sposobów będziemy stosować.

Olejek arganowy na włosy na pewno zagwarantuje nam lśniące, mocne, zdrowe, łatwe do rozczesywania włosy, bez łupieżu i rozdwojonych końcówek.

One thought to “Olejek arganowy na włosy”

  1. To samo co z olejami. Moje cienkie włosy za bardzo sa obciążone. Osobiście nie polecam.
    U mnie sprawdzają się odżywki w sprayu czy też tradycyjne maski. Doskonale nawilżają moje włosy dzięki czemu stają się one gładkie i nie ma problemów z ich rozczesywaniem. Moimi ulubionymi kosmetykami są produkty naturalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *