kosmetyki

Organiczne kosmetyki do pielęgnacji włosów

Kosmetyki otaczają nas zewsząd i nie można się dzisiaj bez nich obejść. Gdziekolwiek jesteśmy, cokolwiek nie robimy, nasz organizm jest non-stop narażony na szkodliwe czynniki zewnętrzne. I nie mówię tu o czynnikach atmosferycznych, ale o gąszczu chemicznych środków w powietrzu, w żywności i w kosmetykach.

O ile ciężko wyeliminować te liczne związki z powietrza, którym oddychamy, czy z diety, o tyle możemy zrobić krok w stronę zmiany naszego sposobu dbania o siebie i wymienić zawartość naszej kosmetyczki i łazienki, na kosmetyki organiczne. Dlaczego warto je stosować?

Organiczne czyli jakie?

Nie mylmy określenia kosmetyki organiczne, z napisami na opakowaniach takimi jak „Eko”. Kosmetykiem naturalnym, czy ekologicznym, można tak naprawdę nazwać każdy produkt, który zawiera cokolwiek związanego z naturą. Jeżeli chodzi o kosmetyki organiczne, tu już istnieje regulacja. Nazwą taką mogą posługiwać się tylko certyfikowane firmy, które spełniają odpowiednie normy. Wśród tych norm, są takie wskazania jak bardzo wysoka zawartość naturalnych składników, które pochodzą z wyselekcjonowanych upraw, spełniających normy, nieskażonych chemią, a także tworzonych w sposób niezagrażający przyrodzie, ani niewykorzystujący choćby pracy dzieci.

Dlaczego warto stosować kosmetyki organiczne?

Choćby po to, żeby chociaż jeden raz w ciągu dnia, organizm mógł zrelaksować się i nie walczyć z kolejnymi zagrażającymi zdrowiu związkami. A uściślając. Nasza skóra jest jak gąbka, która wchłania wszystko, co na nią nałożymy. Stosując chemiczne kosmetyki drogeryjne, nie dość, że sam proces dbania zaczyna tracić swój sens (bo jak mamy oczyścić organizm, dając mu kolejną dawkę chemii), to jeszcze zmuszamy naszą wątrobę, do niwelacji kolejnych toksyn, tak jakby nie miała ona wystarczająco dużo pracy, spowodowanej naszą dietą. Nie jest ważne, w jaki sposób, przyjmujemy szkodliwe substancje do organizmu, czy z pokarmem, czy przez skórę, to wątroba będzie odpowiedzialna za detoksykację. Dobre i organiczne kosmetyki, pozwalają w pełni naturalnym związkom, zadbać o skórę, wspomagają jej funkcje, jak i oczyszczają organizm od zewnątrz.

Wszelakie toksyny, które są pochłaniane przez nasz organizm, są przez niego wypierane przez skórę, także skórę głowy. Włosy, pomimo tego, że teoretycznie są martwą tkanką, także mogą być wyznacznikiem stężenia toksyn w organizmie. Nadmiar sebum, na skórze głowy jest najbardziej widoczny właśnie na włosach, do tego dochodzi zatkanie się porów, czy infekcje i nasze włosy zaczynają być po prostu niezdrowe. Naturalne kosmetyki organiczne, doskonale oczyszczają skórę głowy, będąc jednocześnie na tyle delikatnymi, że nie usuwają naturalnej ochrony, zarówno z zewnętrznych warstw skóry jak i włosów.

W ten sposób, dbają o nasze kosmyki w sposób całkowicie niezakłócający normalnych funkcji organizmu, a wręcz je wspomagając. Organiczne szampony, odżywki czy maski, są coraz popularniejsze, głownie wśród naturalnych, rosyjskich kosmetyków, firm takich jak Planeta Organica, czy Natura Siberica, ale i coraz częściej są produkowane także przez nasze rodzime firmy. Tak jak w przypadku pielęgnacji skóry, kosmetyki organiczne do włosów nie podrażniają, nie pozostawiają skóry głowy swędzącej, są antyalergiczne i co ważne mogą być stosowane nawet przez najbardziej wrażliwe osoby, jak i najmłodszych.

Organiczne, znaczy dobre

Postęp, postępem, ale wsłuchajmy się czasem w naturę. To właśnie ona może nam dać to, czego w obecnych czasach brakuje w naszym życiu. Zmiana tak małej rzeczy, jak kosmetyki przeznaczone do codziennej pielęgnacji, na kosmetyki organiczne, może na dłuższą metę zagwarantować nam zdrowie, przedłużyć młodość i wydobyć nasze naturalne piękno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *