przeciw wypadaniu

5 naturalnych leków przeciw wypadaniu włosów

Jeśli chodzi o problemy pielęgnacyjne, utrata włosów jest zawsze alarmująca. Dobrą wiadomością jest jednak to, że często nie trzeba od razu dodawać kolejnej substancji chemicznej do całej listy stosowanych kosmetyków. Przeciw wypadaniu włosów działają również zupełnie naturalne i szeroko dostępne składniki. Przedstawiamy najważniejsze z nich.

Przegląd naukowy opublikowany w Journal of Cosmetic Dermatology ocenił naturalne metody leczenia utraty włosów. Wykazano w nim, że istnieje wiele skutecznych alternatyw dla aptecznych środków medycznych.

Pierwsze opisane lekarstwa na wypadanie włosów sięgają już czasów starożytnych Egipcjan. Stanowią one niezwykłe połączenia ziół i mikroelementów, głównie o charakterze mieszaniny tlenku żelaza, ołowiu, czerwonej cebuli, alabastru, miodu i tłuszczów zwierzęcych.

Co prawda medycyna ewoluuje, ale pragnienie naturalnych środków leczniczych pozostało. Oto pięć prostych i zupełnie naturalnych składników przeciw wypadaniu włosów.

Sok z cebuli przeciw wypadaniu włosów

W niewielkim badaniu opublikowanym w Journal of Dermatology, 20 z 23 osób, które dwa razy zastosowały sok z cebuli do skóry głowy, zanotowało odrost włosów w przeciągu 6 tygodni. Naukowcy uważają, że zawarte w nim flawonoidy mogą mieć działanie przeciwzapalne. Tym samym powodują wyeliminowanie przyczyn wypadania włosów i poprawiają ogólny wygląd.

Ostre papryczki chili na odrosty

Zawarta w chili kapsaicyna to naturalny związek, który czynią ją ostrą, a jednocześnie może być stosowany w celu stymulowania wzrostu włosów. Niektóre badania wskazują, że zastosowanie ok. 6 mg na dobę daje widoczne efekty po 5 miesiącach. Porozmawiaj z lekarzem o włączenie dodatku kapsaicyny do diety, lub spróbuj dodać do swojego jadłospisu pikantne dania.

Szałwia, rozmaryn, aloes w stymulacji wzrostu

Szałwia naturalnie zwiększa gęstość włosów, rozmaryn stymuluje ich wzrost, a aloes jest już od wieków wykorzystywany w celu przyspieszenia wzrostu włosów. Wszystkie te składniki są również bardzo często wykorzystywane w kosmetykach naturalnych, głównie szamponach i balsamach odżywczych.

One thought to “5 naturalnych leków przeciw wypadaniu włosów”

  1. Polecam maskę Henna do kupienia w aptekach. Nie jest to lek ale zaskakuje bardzo dobrymi efektami. Warto spróbować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *