rozdwajające się końcówki

Rozdwajające się końcówki … problem z głowy

Chyba każda z nas, znalazła się w sytuacji, gdy zauważyła na swojej głowie rozdwajające się końcówki włosów. Nawet, jeżeli nie są one szczególnie widoczne, potrafią skutecznie zniszczyć fryzurę… i dobre samopoczucie. Często właśnie zadbane i piękne włosy, są czymś, na co pierwsze zwraca się uwagę.

Także świadomość, że nasze włosy nie do końca są w stanie takim jak być powinny, sprawia, że czujemy się mniej atrakcyjne, a po nocach śni się nam, że wszyscy patrząca nasze zniszczone kosmyki. Rozdwojone końcówki włosów, mogą powstać z różnych przyczyn, znajomość ich, pozwala na zadbanie o to, by problem w ogóle nie powstał. A odpowiednio zastosowane środki, w momencie, kiedy zauważmy pierwsze oznaki, uchronią nas przed problemem.

Czemu włos ma dwa końce?

Rozdwajające się końcówki włosów tworzą się głównie na włosach suchych. Tak więc wszystko co prowadzi do ich przesuszenia, może powodować problem. Dlatego warto zastanowić się dwa razy, zanim sięgniesz po suszarkę, prostownicę czy lokówkę. Codzienne narażanie kosmyków wysoką temperaturę, bynajmniej nie jest dla nich dobre. Także zabiegi chemiczne, farbowanie, rozjaśnianie, czy nawet duża ilość kosmetyków do modelowania fryzur, nie są czymś, za co włosy będą nam wdzięczne. Rozdwojone końcówki włosów tworzą się także w wyniku uszkodzeń mechanicznych, ozdobami takimi jak spinki czy gumki, czy podczas agresywnego rozczesywania. Dodatkowo duży wpływ mają czynniki zewnętrzne: silny wiatr, promieniowanie UVA i UVB, klimatyzacja w pomieszczeniach i oczywiście chlor lub sól zawarta w wodzie, na którą narażone są włosy podczas letnich kąpieli w basenie, czy morzu. To co jemy, także ma wpływ na stan naszych loków, niskotłuszczowa dieta, wystarczająco ich nie odżywia.

Weź sprawy w swoje ręce

Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią pielęgnację. Aby rozdwojone końcówki włosów nie stały się naszym problemem, dobierzmy odpowiednie kosmetyki. Szampon do włosów powinien mieć niskie pH, podczas mycia dobrze jest wykonać delikatny masaż skóry głowy, a po umyciu nałóżmy na końcówki odżywkę bez spłukiwania. Zafundujmy naszym włosom, od czasu do czasu deser, w postaci masek do włosów i kosmetyków regenerujących. No i oczywiście najważniejsza sprawa; NIGDY! Nie rozczesujemy włosów mokrych. Wilgotne kosmyki są niesamowicie wrażliwe i podatne na uszkodzenia. A będąc w temacie szczotkowania, warto pamiętać, że plastikowe szczotki, mogą dogłębnie uszkadzać łuski włosów, lepiej zakupić szczotki z naturalnych materiałów.

Co się stało, to się nieodstanie

Jeżeli zauważymy u siebie rozdwajające się końcówki włosów, nie da się ich w żaden sposób zreperować. Jedyne, co można zrobić, a wręcz należy, to skrócić włosy, tak by nie dochodziło do większych uszkodzeń. Optymalne jest podcięcie na wysokość około 2, 5 cm nad rozdwojoną częścią. O ile dla niektórych z nas, podcięcie włosów jest bardzo niechcianym zabiegiem, pamiętajmy, że pozostawienie rozdwojonych końcówek, powoduje dalsze ich pękanie w kierunku nasady, co może skutkować potrzebą bardziej drastycznego cięcia. Najlepiej wybrać się do zaufanego fryzjera, który podetnie nasze kosmyki w odpowiedni sposób, odpowiednimi nożyczkami, które nie spowodują kolejnych uszkodzeń struktury włosa.

Matowe kosmyki i rozdwojone końcówki włosów, są rzeczą niepożądaną i bywają prawdziwą zmorą. Pamiętajmy więc, jak odpowiednio dbać o włosy, oraz przed czym je chronić, aby utrzymać ich piękny, zdrowy wygląd na długo.

One thought to “Rozdwajające się końcówki … problem z głowy”

  1. Niestety należy wciąć rozdwojone końcówki a następnie przejść do odpowiedniego nawilżenia i regeneracji włosów. Kiedyś miałam podobny problem i to właśnie ten zestaw mi pomógł olejek rycynowy. Minęło już dobrych kilka lat od kiedy ciesze się pięknymi i zdrowymi włosami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *