oleje do włosów

Oleje do włosów, bo zasługują na to, co najlepsze

Oleje do włosów stają się coraz bardziej popularne praktycznie na całym świecie. Które z nich są najczęściej stosowane i dlaczego warto po nie regularnie sięgać?

W dobie dbania o jak najlepszy wygląd, często skupiamy się na cerze, a włosy traktujemy po macoszemu, co najwyżej nakładając na nie odżywkę, a od czasu, do czasu zdarza nam się użyć maski. Tymczasem zdrowe włosy, to rozświetlona fryzura, bez efektu „roztrzepania”. Tu z pomocą przychodzą oleje do włosów. Na półkach drogerii mamy do wyboru dziesiątki jak nie setki tych specyfików jednak warto przyjrzeć się im dokładniej, bo włos włosowi nie równy.

Zacznijmy od tego, w jakim stanie jest porowatość naszego włosa. Im wyższa, tym włosy są bardziej matowe, puszą się i wyglądają na zaniedbane. Niestety bardzo rzadko występują włosy o bardzo niskiej porowatości naturalnie, a jeżeli nawet, to z biegiem czasu ulegają one i tak, i tak zniszczeniom. Badając porowatość włosa, możemy sprawdzić to na zasadzie prób i błędów, ale najlepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy kosmetyczki. Często możemy wykonać test za pomocą oleju kokosowego. Znany z tego, że nadaje się do włosów o wysokiej porowatości, od ręki sprawi, że włosy niskoporowate będą obciążone. Jeżeli okaże się, że kokosowy olej do włosów, nie jest tym, czego potrzebują nasze włosy, zawsze możemy użyć go, jako składnik maseczki na skórę, lub jako środek łagodzący podrażnienia.

Jeżeli wiemy już, w jakim stopniu na naszych włosach występuje porowatość, warto dobrać odpowiedni olejek. Im większa porowatość, tym oleje do włosów powinny mieć większe cząsteczki. Jeżeli znowu na niską porowatość zastosujemy olej o dużej wielkości cząsteczek, włosy mogą być za bardzo obciążone. Generalnie włosy o niskiej porowatości, to włosy, które ciężko się modeluje, farbuje czy rozjaśnia, niepuszące się. Jednym słowem włosy zdrowe. Wysoko porowatość to włosy bardzo podatne na zmiany, farbowanie i puszenie się.

Ale jakie oleje do włosów są najlepsze? Odpowiedź na to pytanie jest kwestią indywidualną. Tak jak mowa wcześniej, wszytko zależy od włosa. Można jednak wymienić parę olejków, które polecane są przez większość użytkowników:

  • olej kokosowy – słodki zapach, lekki, idealny do zabezpieczenia końcówek, jest też jednym z niewielu olejów, który wnika dogłębnie w strukturę włosa.
  • olej z pestek śliwek – lekki i szybko wchłaniający się, włosy po użyciu są często miękkie i błyszczące.
  • olejek arganowy – bardzo podobne działanie do kokosowego, z tym, że w przeciwieństwie do niego, przy dużej porowatości włosów, nie puszy ich.
  • oleje do włosów mieszane – na przykład pomarańcza i brzoza, czy paczula i czarna porzeczka. Bardzo dużo włosów bardzo dobrze reaguje na właśnie miksy olejkowe.
  • olejki stymulujące wzrost włosów – przykładem może być olej Khadi, rzeczywiście pobudzają włosy do wzrostu, jak i są bardzo wydajne, dodatkowo likwidują problemy nadmiernego wypadania.

Najbardziej wartościowe dla naszych włosów są oleje naturalne, nierafinowane tłoczone na zimno, powodem tego jest to, że oleje do włosów tłoczone na ciepło, tracą wiele witamin i składników odżywczych. Oleje tłoczone zimno, powstają metodą mechaniczną, poprzez zgniatanie ziaren, przez co nie dochodzi do żadnych zmian w składzie chemicznym produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *