domowe sposoby na zdrowe włosy

Domowe sposoby na zdrowe włosy

Domowe sposoby na zdrowe włosy mają kilka istotnych zalet. Oprócz tego że niewiele kosztują, dają wiele satysfakcji oraz nie stanowią zagrożenia dla naszego zdrowia i urody.

Każdy z nas pragnie mieć gęste, lśniące i zdrowe włosy. W aptekach i sklepach zielarskich możemy znaleźć wiele preparatów na włosy, które poprawią ich kondycję. Wiele z tych kosmetyków nie daje pożądanych rezultatów, a te, które są bardzo dobre często mają bardzo wysoką cenę. Kosmetyki te pojawiły się na półkach aptek i drogerii stosunkowo niedawno. Warto jest więc zastanowić się, jaki sposób na piękne włosy miały nasze babcie i prababcie.

Większość z takich domowych sposobów poprawiających kondycje włosów jest bardziej skutecznych niż kosmetyki do pielęgnacji włosów. Mogą one być także alternatywą dla tych skutecznych, ale droższych preparatów.

Jak więc radziły sobie nasze babcie, by swoimi włosami zachwycać mężczyzn. Przede wszystkim przygotowywały wywary z ziół, którymi płukały włosy. Wszystkie je można własnoręcznie przygotować samodzielnie. Stanowią one sprawdzone domowe sposoby na zdrowe włosy.

Dla włosów suchych przygotowuje się preparat składający się, w zależności od długości włosów, ze jednej lub pół szklanki oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, z jedną lub dwoma garściami suchych liści rozmarynu. Miksturę tę należy lekko podgrzać i poczekać aż zrobi się letnia. Grzebieniem należy zrobić sobie przedziałki i w odsłoniętą skórę, za pomocą patyczka higienicznego, wcierać mieszankę. Po wtarciu mikstury w całą owłosioną skórę głowy, należy założyć czepek kąpielowy i zawinąć głowę w turban z ręcznika. Po 30 minutach należy umyć głowę delikatnym szamponem. Zabieg ten należy powtarzać raz w miesiącu.

Natomiast na przetłuszczające się włosy należy przygotować w ¼ litra wody, wywar z herbaty i 1/3 szklanki skrzypu polnego. Wywar należy odstawić na 3 godziny, po czym odcedzić i wypłukać im włosy. Na wilgotne włosy należy założyć czepek kąpielowy. Po 30 minutach spłukać dokładnie włosy.

By przywrócić właściwe PH skóry głowy i włosów należy przygotować mieszankę z pół szklanki octu lub jabłecznika zmieszaną z litrem wody, najlepiej nie z kranu. Mieszanką taką należy spłukać świeżo umyte włosy. Rozcieńczony jabłecznik lepiej jest stosować, gdy mamy ciemne włosy, natomiast ocet, gdy nasze włosy są jasne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *