zasady pielęgnacji włosów latem

Zasady pielęgnacji włosów w lecie

Niewiele jest osób, które mogą poszczycić się zdrowymi i lśniącymi włosami bez odpowiedniej pielęgnacji. Szczególnie dużo uwagi wymagają w okresie, gdy narażone są na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Warto pamiętać, że zasady pielęgnacji włosów latem powinny być odpowiednio dopasowane.

W codziennej pielęgnacji włosów należy uwzględnić także porę roku. Włosy będę wymagały innej pielęgnacji zimą, a innej latem. Lato to okres, w którym nasze włosy narażone są na długotrwałe działanie promieni słonecznych i szkodliwych promieni UV. Szczególnie narażone na ich działanie są włosy poddane ondulacji, farbowaniu czy też rozjaśniane. W czasie letnim nie narażajmy włosów na działanie środków chemicznych. Zamiast robienia trwałej można używać papilotów.

W codziennej pielęgnacji włosów najważniejszy jest dobór odpowiedniego szamponu. Należy wybrać taki, który dostosowany jest do rodzaju włosów. Myjąc włosy najlepiej jest unikać twardej, mocno chlorowanej wody, a także gorących strumieni. Dobrym posunięciem jest przed nałożeniem szamponu na skórę głowy, rozcieńczenie go niewielką ilością wody.

Do pielęgnacji włosów latem nie wystarcz sam szampon. Po myciu dobrze jest zastosować odżywki, najlepiej takie bez spłukiwania, które wzmocnią osłabione słońcem włosy, a jednocześnie stworzą powłokę, która ochroni je przed wpływem promieni słonecznych i gorącego powietrza. Warte polecenia są także maski, które regenerują uszkodzone włosy. Jednak preparaty takie należy stosować z umiarem, by nie przetłuścić włosów i zbytnio ich nie obciążyć. Raz na jakiś czas można także zafundować wysuszonym przez słońce włosom maseczkę nawilżającą.

Podczas wakacji starajmy się także unikać suszenia włosów za pomocą suszarki. Jeśli jednak bez tego urządzenia nie możemy się obejść, należy suszyć włosy chłodnym strumieniem, a suszarkę trzymać w odległości około 25 cm od głowy.

Podczas wakacji warto także pamiętać o odpowiedniej diecie, która dostarczy naszemu organizmowi, a w tym także włosom, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania i pięknego wyglądu witamin i mikroelementów. Składniki te odgrywają także bardzo ważną rolę w procesie odnowy włosów.

Pamiętajmy, że uszkodzone i osłabione przez słońce włosy potrzebują dużo czasu na regenerację, warto więc zadbać o prawidłową pielęgnacje włosów odpowiednio wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *